OBAVESTENJE,VAZNO!

DA LI STE ZA UVODJENJE CLANARINE NA GODISNJEM NIVOU?

DA
73
83%
NE
15
17%

Total votes : 88

Re: OBAVESTENJE,VAZNO!

Postby Regaconi » Wed Apr 02, 2014 6:06 pm

@Djapeto
Zato sam se i oglasio, da znas da ima "zainteresovanih" citalaca.... :)
Regaconi

Postby dominus9 » Wed Apr 02, 2014 7:07 pm

Sto se tice sredjivanja foruma sta god da treba tu sam, dnevno provedem dosta vremena na forumu tako.da.mi nije problem sto se toga tice.

Slazem se u potpunosti sa djapetom u vezi kluba, realno dovoljno ce biti da plate clanarinu svi koji su glasali ZA, mislim da ce para biti dovoljno za sve. Opet trebalo bi regulisati i clanove koji ne zele da budu u klubu, videti koja ce ogranicenja za njih biti itd, al to su vec neke sitnice oko kojih ce se pricati kad dodje vreme za to!

Zeleo bih moderatorima, adminima da porucim da stojim na raspolaganju za sta god da mislite da mogu da pomognem. Neko ce pomisliti vidi ga uvlaci se u bulju itd al briga me sta misle drugi, radim ovo jer negde kapiram da su svi vec umorni od cele price i pritom jos i razocarani slabim odzivom za pare itd, plus ne bi voleo da cela ova prica koja traje dugo dugo i u koju je ulozeno mnogo truda propadne.

Da dopunim 46 ljudi puta npr 500 din za clanarinu to je 23000 din mislim da je sve jasno
dominus9

Postby Dokic » Wed Apr 02, 2014 7:18 pm

dominus9 wrote:Sto se tice sredjivanja foruma sta god da treba tu sam, dnevno provedem dosta vremena na forumu tako.da.mi nije problem sto se toga tice.

dominus9 wrote:Zeleo bih moderatorima, adminima da porucim da stojim na raspolaganju za sta god da mislite da mogu da pomognem. Neko ce pomisliti vidi ga uvlaci se u bulju itd al briga me sta misle drugi, radim ovo jer negde kapiram da su svi vec umorni od cele price i pritom jos i razocarani slabim odzivom za pare itd, plus ne bi voleo da cela ova prica koja traje dugo dugo i u koju je ulozeno mnogo truda propadne.

+1
Image
Dokic

Postby spike » Wed Apr 02, 2014 9:36 pm

Dao ideje i predloge, ali su shvaceni pogresno. Definitivno je najbolje da budes pametan kao ostali i cutis...ako nista drugo niko te ne zamrzi. Od sada cu i ja tako.
spike

Postby Djapeto » Wed Apr 02, 2014 10:12 pm

Spike,druze,ne kapiram te sad uopste,skaces sam sebi u usta,dao si predloge i ideje,jer neko rekao da nece tvoji predlozi da se usvoje ili da su pogresno protumaceni???

spike wrote:Mislim da je bolje osnovati klub i iz clanarine finansirati i forum.

Jer sad pricamo o osnivanju kluba i tezimo ka tome?

spike wrote:I trece, uprava je stalno ista, nista se nije menjalo, da je mozda vise ljudi ukljuceno u sve, mozda bi se narod osecao privrzenije, a ne da isti ljudi odlucuju o svemu...

Zar sad ne uvodimo glasanje za nove ljude?

spike wrote:Stice se utisak VIP prvatnog foruma-klasicna klasna podela.

Izbacili smo VIP boje,za koje je vecina vas smatrala da je klasicna podela...

3 stvari predlozene,tri odmah intervenisane :)

Jedino jos tvoje sto nije usvojeno je prica oko reklama,koje cisto sumnjam ce neko da plati,naveo sam iz kog razloga,niko nece da se oglasava na Zastava forumu,jer se ne proizvodi 6 godina...sto uopste ne znaci da necemo pokusati,pa ako uspemo,uspemo! I da clanovi placaju oglas,to sigurno niko nece...ako je neko clan i plati clanarinu treba da ima otvoreno sve... Free hosting ne dolazi u obzir,da dolazimo u situaciju dal ce to da padne,ovako platimo ovde,imamo hosting na necije ime i uvek mozemo nekoga da vatamo za pevalicu,ako nesto pukne,bavis se time kolko sam video,onda me razumes! Naveo si jos da je uprava ista,evo sad ce da se menja,rekao si i ti da nije u redu da isti ljudi finansiraju,sad cemo videti dal ce jos neko pomoci,evo ima dosta prijavljenih itd... Naravno ako se izglasaju novi ljudi,oni neka prebacuju na free hosting,osnivaju,rade sta hoce!

Ispravi me ako negde jos nisam video tvoj predlog,al' evo treci put gledam i ne vidim da sam nesto propustio,samo nemoj da kazes da te nisam skapirao molim te,vec mi reci sta sam eventualno propustio od tvojih ideja...bez ljutnje... :thumbsup
Image
Djapeto
Propali trkac u pokusaju

Postby spike » Thu Apr 03, 2014 12:49 am

:thumbsup Opusteno...inace nisam bio za ukidanje boja, nego samo za javno pisanje ko, zasto i zbog cega i veci uvid u rad.
Vip iz mog posta se odnosio upravo na admine i modove. Ali nema veze.

Sve ok, postujem i sve sto sam pisao bilo je dobronamerno... :thumbsup
spike

Postby dominus9 » Thu Apr 03, 2014 10:54 pm

htedoh da pitam nesto moderatore, admine i ostale vazne licnosti :):):):) posto vidim da se mali broj ljudi odazvao glasanju za clanarinu, takodje nije ni puno bolja situacija kod glasanja za moderatore da li postoji mogucnost da se posalje neki mail svim clanovina foruma, u vidu nekog obavestenja tipa u toku je glasanje za to i to, mozda odziv bude bolji.

mail adrese smo svi ostavljali prilikom registracije na forum.

kod glasanja za moderatore mozda i nije toliko bitan odziv ljudi ali u vezi clanarina mislim da jeste, mozda na taj nacin veci broj ljudi bude upucen u celu pricu da ne budu posle iznenadjeni sa necim.

ovo mi je sad palo na pamet mozda je i nebitno al reko aj da podelim sa vama.
dominus9

Postby savabb » Thu Apr 03, 2014 11:19 pm

bolje da se posalje svima na pm kao obavestenje, kontam da mali broj ljudi proverava mail, bar je takav slucaj kod mene
savabb

Postby dominus9 » Fri Apr 04, 2014 12:42 am

mislim da bi bilo dobro to da se uradi, kao sto rekoh najvise sto se tice glasanja za clanarinu za moderatore manje vise!
dominus9

Postby yopa89 » Fri Apr 04, 2014 12:49 am

Malo ste svi preterali sa ozbiljnoscu. Najbolje i smajlije ukinite i uvedite policijski cas, a moderatori neka dobiju prangije i lisice. Ovaj forum je uvek bio najbolji od svih zato sto je bio mesto dobre zabave, smeha, druzenja, ucenja necega novog oko auta itd. Nekada su se pored skupljanja para za domen, hosting i ostalo, pravile akcije za drugare sa manje love od ostalih kao i humanitarne akcije, a toga svega ovde vise nema. To treba da se vrati ovom forumu, taj njegov duh po kome je poznat, a ne da se menjaju admini i modovi i clanarine i boje i statusni simboli. Ovaj forum kao i mnogi drugi postoje da bi ljudi na njemu nesto naucili i zabavili se i to je sve, a prica se zakomplikovala kao da se deli necije nasledstvo. Opustite se i uzivajte ovde kao sto se to nekada radilo i sve ce biti u najboljem redu. Ja znam da ce biti bolje, jer sam upoznao mnogo novih clanova koji su odlicni ljudi i zbog njih, a i jos mnogo drugih koji dolaze, vredi odrzavati ovaj forum i zato sam ja i dalje ovde i tu cu i da ostanem sta god vozio i koliko god para imao.
Hvala cika Image
yopa89
Neco izvini

Postby Dokic » Fri Apr 04, 2014 6:53 am

@Dominus: Slažem se,postoji opcija slanja grupnog maila(bar koliko sam video na z101 forumu),nek se ljudi uključe u priču. Samo se bojim,da tako kažem,jedne činjenice,da ne bude sad smo svi jaki na tastaturi i glasamo za,a posle kad bude potrebno da se pipnu novčanici,nema nikoga.Ali to je rizik koji mora da se pretrpi očigledno.

@Yopa89: Ima istine u tome što spominješ za akcije i slično,ali kao što je i svugde(ne samo na forumima),situacija je takva da se priliv novca smanjuje drastično,a kad se na to i doda da se smanjuje i broj pravih ljubitelja Zastavinih vozila,kao rezultat se dobija ova situacija.
Nisam pesimista,čak naprotiv uvek gledam(i na svoju štetu),da što više promovišem i ovaj i ostale forume,organizacije itd vezano za Zastavu.
Da bi se ZFC očuvao kao mesto za druženje,učenje nekih novih stvari(ili kako da ga već okarakterišemo),morale bi mnoge stvari da se razgraniče.
Uzimam skorašnji primer rasprave na Niškom ogranku(a nije jedina situacija),da je ljudima samo bitno da imaju vizir gde piše ZFC,a da prstom nisu mrdnuli za isti "klub".
Da se razumemo,ne prozivam nikoga,ali ako ćemo racionalno i iz više uglova sagledati situaciju,mora se mnogo više ozbiljnosti uvesti i mnoge stvari dovesti u red,kako bi opstali.
Image
Dokic

Postby Cobe » Fri Apr 04, 2014 7:04 am

Nišlije su napravili sastanak i odredili ko će šta da bude vezano za zfc, takođe sam juče dobio info da su skupili određenu sumu koju će danas uplatiti. Dakle nije ništa teško kada sloga postoji.
Image
Cobe

Postby Dokic » Fri Apr 04, 2014 8:41 am

To je to,mora ozbiljno da se pristupa.
Image
Dokic

Postby dominus9 » Fri Apr 04, 2014 10:54 am

kad bi tako svi uspeli skroz bi druga prica bila, al eto takvi smo dok ne dodje do neke zadnje granice necemo mrdnuti uopste, i onda kad bas mora pokrenucemo se! al dobro nikad nije kasno, tako da svaka cast za nis!
dominus9

Postby stasha » Sun Apr 06, 2014 8:11 am

I kao što je i bilo očekivano, raspalili smo se par dana i evo već dva dana nema ni jednog posta u temi! :)

Imajte ovo na umu dok budete razmišljali o osnivanju kluba pred državom!
Under Construction
www.underconstruction.rs
stasha
Site Admin

Postby мађар » Sun Apr 06, 2014 12:17 pm

A sta ti zapravo ocekujes da pisemo? Tema je o glasanju uvodjenja clanarine, glasanje traje do 3999 godine, 80+% je za DA. Dakle? Sve sto god je neko napisao od "smrtnika" s foruma administracija je napisala "uzece se u razmatranje". Stigli smo do "ni da - ni ne" momenta. Da li razmatrate i dalje ili sta?
мађар
Köszönj a vasu Mamu

Postby dominus9 » Sun Apr 06, 2014 12:28 pm

bas tako, ne vidim sta dalje pisati ovde! na administraciji je sada da iznese svoje predloge zelje itd:):)!
dominus9

Postby PlaviZmaj » Wed Apr 09, 2014 9:24 pm

Ova nekolicina sto je glasala da ne treba da se uvece placanje clanarine treba da ih je sramota,pusaci daju dnevno po 400-500 dinara za cigare,a nema se da se da neka sitna suma za clanarinu....
Lepo je sve to i klub i sve,ako mozete da postignete sto se tice odrzavanja kluba onda sto da ne.
Uglavnom od mene +1 za godisnju clanarinu.
Image
Drive hard or go home ! <3
PlaviZmaj

Postby miljanxXx » Wed Apr 16, 2014 3:22 pm

citao sam neke postove,nisam sve :D

kao sto pojedinci kazu uvodjenje te clanarine je i dobro i lose,zavisi kako neki to posmatraju...
nikom nije problem da godisnje izdvoji 200-300din(svaki dan po dinar moze da steka i skupice te pare boske ) ...
ali uvek ce se naci neko kome to ne odgovara :D
i pored toga recice: "zasto da budem clan ovog foruma kad mogu na ostale na koje se ne naplacuje to sto si clan"
mozda je bolje da se osnuje klub,i da clanovi koji zele u klub plate nzm ni ja koliko(zavisi od broja zainteresovanih) godisnje i od toga makar da imaju zfc slova za vizir,logo ili privezak ili tako nesto...

najbolje je da se postavi glasanje,ko je 100% siguran da hoce da bude clan kluba i na osnovu broja clanova da se odredi koliko bi trebalo da se uplati...
prve godine ce biti skuplje,a svake sledece jeftinije,povecanjem broja clanova kluba...
mada i tad ce se naci neko pametan i reci zasto sam ja prosle god dao toliko a ovaj ove manje od mene...

ovo naplacivanje na skupovima je dobra ideja,cak mozete postaviti i kutiju za donaciju za osnivanje kluba :D
miljanxXx

Postby Yusa » Wed May 14, 2014 9:15 pm

Drugari,
ja mislim da bi najbolje bilo da se odredi visina članarine ( 300-500 din. toliko mora da ima svako da se ne lažemo ) i čovek koji će na ZVANIČNOM skupu biti zadužen za prijem u klub, koji će uzimati podatke od ljudi koji bi da se učlane i istima dati priznanicu o plaćenoj članarini. Posle skupa da se urade članske karte koje bi se podelile ljudima-članovima na nekom od skupova kod Arene ili na interu a onima koji su van Bg-a da se pošalju poštom. Jer ko voli i ko je za da se u nečemu uspe taj se ničemu neće protiviti jer koliko sam video ovde se od nikog ne traže kule i gradovi nego koliko toliko skroman iznos koji dnevno potrošimo niušta, a to bi klubu dosta značilo oko organizovanja zvaničnih skupova. Tada bi možda bilo para i za zahvalnice za svakog ko se pojavi sa svojim vozilom na zvaničnom skupu pa bi onda bili svi zadovoljni jer bi se osetili da su deo nečega važnog u ovom usranom svetu u kome živimo. Naravno biće uvek i onih koji će biti nečim nezadovoljni, da bi kolektiv u nečemu bio veoma uspešan mora biti i sloge i međusobnog podržavanja, bez sloge nema ni uspeha !!!
YUGOMANIAC
Yusa

Previous

Return to Oglasi / Classifieds